ثبت ونک

ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی چگونه است؟

ثبت شرکت تعاونی بر اساس قوانین خاصی از جمله قانون شرکت­ های تعاونی و قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران به وجود میاد، و به طور کلی تابع قوانین اختصاصی خود است.

برای ثبت شرکت تعاونی باید بدانید که شرکت تعاونی شرکتی است که از اشخاص حقیقی یا حقوقی های تشکیل شده که به منظور رفع نیازمندی های مشترک و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضا، دور هم جمع شده­ اند؛ تا از طریق خود یاری و کمک متقابل و همکاری با همدیگر و با موافقت اصولی که در قانون وجود داره، به اهداف خود برسند .

ثبت شرکت در شرکت­های تعاونی مثل شرکت­ های تجاری دارای شخصیت حقوقی و دارایی ه­ای مستقل از دارایی اعضا دارند.در شرکت­های تعاونی، وزارت تعاون نقش نظارتی داره و امور و نحوۀ ثبت صورت­جلسه با مجوز وزارت تعاون صورت میگیرد،

 براساس موضوع فعالیت، شرکت­های تعاونی به چند دسته تقسیم می شوند؟

به انواع مختلفی تقسیم میشوند، که از جملۀ آنها میتونیم به تعاونی­ تولید،تعاونی خدماتی، تعاونی سهامی عام، تعاونی اعتبار آزاد و گروه شغلی، کشاورزی، دامداری، دامپروری، پرورش و صید ماهی، شیلات، تعاونی صنعت، معدن، تعاونی عمران شهری، تعاونی توزیع از جمله تعاونی مشاغل، مصرف­ کنندگان، مسکن، تعاونی فراگیر، تعاونی چند منظوره و سایر تعاونی­ ها اشاره کنیم.

ثبت شرکت تعاونی سهامی

نوع دیگری از تعاونی ­ها، تعاونی سهامی عام که برای مستندات، نوعی شرکت سهامی عام تلقی میشود، که با رعایت قانون تجارت و محدودیت­ های موجود در قانون ” اصلاح موادی از قانون برنامۀ چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست­ های کلی اصل 44 قانون اساسی” تشکیل میشود.

در یک شرکت، مؤسسین قسمتی از سرمایۀ شرکت رو از طریق فروش سهام به مردم تأمین میکنند. در زمان تأسیس و در طول فعالیت، سرمایۀ شرکت نباید از پنج میلیارد ریال کمتر باشد.

ثبت شرکت تعاونی روستایی

نوع دیگری از شرکت­های کلاسیک و اصیل تعاونی که در تمام دنیا معروفه، شرکت تعاونی روستاییه که طبق قانون شرکت­های تعاونی سال 1350 تشکیل میشه و تعاریف و تشریفات مخصوص به خودش رو داره و تحت نظر وزارت تعاون نیست (از شمولیت وزارت تعاون خارجه).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتس اپ
مشاوره در واتس اپ
سلام.
چه کمکی میتونم بهتون کنم؟