ثبت ونک

راهنمای سامانه ثبت شرکتها irsherkat.ssaa.ir

سامانه های مختلفی از سوی اداره ثبت اسناد و املاک برای ارائه بسیاری از خدمات این سازمان به اشخاص حقیقی یا حقوقی به وجود آمده و سامانه ثبت شرکتها irsherkat.ssaa.ir یکی از اینها است که انواع دسترسی به انواع خدمات این سازمان را برای عموم فراهم ساخته است.

نیاز به مشاوره در مورد تاسیس شرکت دارید ؟ همین الان با شماره زیر تماس بگیرید

02187790

اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی شامل دو بخش است :

 • اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری
 • اداره ثبت مالکیت صنعتی

برای دسترسی به سایت اداره ثبت شرکتها میبایست به سامانه irsherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید.
اشخاص حقیقی یا حقوقی می توانند با مراجعه به بخش ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir تمام مراحل ثبت شرکت خود را از آغاز تا مرحله آگهی در روزنامه رسمی به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام دهند.

سامانه ثبت شرکتها

در این مقاله می خواهیم مراحل انجام کار با این سامانه را برای شما شرح دهیم:

معرفی سامانه ثبت شرکتها irsherkat.ssaa.ir

سابق بر این اگر شخصی قصد داشت که شرکتش را ثبت کند باید حضوری به سازمان ثبت اسناد و املاک مراجعه و برای تاسیس شرکتش اقدام می کرد.
این امر فرایندی بسیار زمان بر بود و نیاز به مراجعات بسیار داشت که روند کار را برای اشخاص بسیار مشکل می کرد.
اما امروزه با به وجود آمدن امکان ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و می توان تمام مراحل را به صورت آنلاین انجام داد .
این سامانه برای تسهیل در امر تاسیس شرکتها و موسسات تجاری و غیر تجاری به وجود آمده و انواع خدمات را به اشخاص برای انجام این امور ارائه می دهد.

چگونه به قسمت ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir وارد شویم؟
برای این کار آدرس irsherkat.ssaa.ir را در مرورگر خود وارد کرده و وارد سامانه ثبت شرکتها شوید و از امکانات آن برای روند ثبت شرکت خود استفاده کنید.

مطلب مرتبط :   ثبت شرکت در دبی و امارات

چگونگی ثبت شرکت درسامانه irsherkat.ssaa.ir

 1. در آغاز وارد قسمت ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir شوید.
 2.  سپس روی قسمت تاسیس شخص حقوقی کلیک کرده و گزینه پذیرش درخواست شخصیت حقوقی را فعال کنید سپس روی گزینه ادامه کلیک کنید.
 3. در این قسمت باید ببنید چه چیزی را می خواهید ثبت کنید شخصیت حقوقی و یا شرکتی که می خواهید ثبت شود آن را انتخاب کرده و دوباره روی گزینه ادامه کلیک کنید.
 4. در این مرحله فرمی را مشاهده می کنید که باید اطلاعات خود را وارد کنید اطلاعاتی از قبیل سابقه فعالیت ،شماره تماس و ایملتان را وارد کنید و در جای مشخص شده کد پستی محل را بزنید ،سامانه به طور خودکار آدرس را نمایش خواهد داد.
 5. در ادامه مشخصات نماینده شرکت از شما خواسته می شود که باید آن را تکمیل کنید.
 6. حالا به مرحله مهمی رسیده اید،در اینجا باید 5 اسم را که برای اسم شرکت کاندید کرده اید وارد کنید.
 7. در قسمت بعد باید نوع فعالیتتان را از میان گزینه های داده شده انتخاب کنید و گزینه ثبت را انتخاب کنید.
 8. سپس باید میزان سرمایه شرکت چه به صورتی نقدی یا غیر نقدی است را وارد کنید.
 9. اطلاعات مربوط به اعضای هیئت مدیره در این بخش وارد می شود، باید اطلاعات درخواست شده را به ور کامل تکمیل کنید.
 10. در پایان باید شعبه و روزنامه ای که می خواهید در آن آگهی دهید را مشخص کنید و در پایان گزینه ثبت را انتخاب کنید.
 11. اینها مراحل کلی ثبت شرکت در سامانهirsherkat.ssaa.ir هستند

ssaa.ir

پیگیری درخواست ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir

پس از درخواست ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir و انجام تمامی مراحل آن افراد می توانند برای پیگیری درخواست خود به این سامانه و قسمت پیگیری مراجعه کنند.
برای انجام اینکار اشخاص باید حتما کد پیگیری داشته باشند،این کد بعد از انجام مراحل ثبت شرکت در مرحله پایانی به شخص داده می شود.
از آنجا که ثبت شرکت و تایید آن فرایندی زمان براست باید مرتبا پیگیری و از انجام روند درست کار مطمعن شوند.
در قسمتی که برای پیگیری درخواست ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir باید گزینه ثبت شرکت را انتخاب و برای پیگیری آن اقدام کنند.

این مطلب را نیز مطالعه کنید :
انحلال شرکت

سامانه irsherkat.ssaa.ir چه امکاناتی دارد؟

علاوه بر ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir این سامانه امکانت بسیار دیگر هم دارد که افراد می توانند با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنند،در این قسمت به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 • تاسیس شخصیت حقوقی
  در این قسمت امکان ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir برای اشخاص وجود دارد از آنجا که با ثبت شرکت در واقع یک شخص حقوقی به وجود می آید این دو از طریق یک بخش ساخته می شوند.
 • صورت جلسه تغییرات شرکت
  درقسمت ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir امکان ثبت صورت جلسه تغییرات شرکت نیز وجود دارد .به این منظور اشخاص حقوقی با داشتن کد ملی یا بدون آن ،با داشتن شماره ثبت واحد و وارد کردن آن در قسمت مشخص شده برای ثبت صورت جلسه تغییرات شرکت خود اقدام کنند.
 • اظهارنامه پلمپ دفاتر
  یکی دیگر از امکانات این سامانه ثبت اظهارنامه پلمپ دفاتر است به این منظور با مراجعه به سایت irsherkat.ssaa.ir سازمان ثبت شرکتها و ورود به قسمت پلمپ دفاتر می توان برای پلمپ یک دفتر اقدام کرد.
  برای اینکه این درخواست مورد قبول قرار بگیرد لازم است که اطلاعات لازم مانند مشخصات شخص حقوقی و اطلاعات شخصی که برای پلمپ دفتر تقاضا داده و اعضای هیئت مدیره شرکت و غیره در قسمت مشخص شده وارد شوند.
 • استعلام شخصیت حقوقی(اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی)
  در این سامانه امکان دسترسی به اطلاعات کامل شخصیت حقوقی فراهم شده به منظورکسب این اطلاعات با وارد کردن کد ملی و موارد دیگر ثبت شده مانند شماره ثبت ،نوع شرکت . غیره به اطلاعات مورد نظر دسترسی داشته باشند.
 • درخواست کد فراگیر
  اخذ کد فراگیر یکی دیگر از امکانات ثبت شرکت درسامانه irsherkat.ssaa.ir است به این منظور اشخاص حقوقی که می خواهند کد فراگیر داشته باشند می توانند درخواست اخذ آن را ثبت کنند.
 • اظهار نامه دفتر ثبت تجاری
  در این قسمت می توانید اظهارنامه های مختلف را ثبت کنید این اظهارنامه ها شامل ثبت نام در دفتر ثبت تجاری،تمدید یا ابطال آن،وضعیت اطلاعات پذیرش شده و اخرین وضعیت آنها را مشاهده کنید.
 • پیگیری و انصراف درخواست
  کسانی که قبلا در این سامانه درخواستی (مانند ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir )را ثبت کرده اند و یا درخواست تاسیس شخصیت حقوقی،صورتجلسه تغییرات ،پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی و غیره داده انددر این قسمت میتوانند اقدام به پیگیری آن کنند.
  و البته در قسمت انصراف درخواست ،در صورت تمایل می توانند درخواستشان را لغو کنند.برای انجام هر دو مورد ذکر شده اشخاص باید حتما کد پیگیری درخواست داشته باشند.
  شناسه ملی و نوع شرکتشان را هم مشخص کند.
مطلب مرتبط :   ثبت شرکت فناوری اطلاعات IT دانش بنیان

ثبت ونک

در صورت نیاز به ثبت شرکت و کلیه امور ثبتی با مشاورین ثبت ونک در تماس باشید : 02187790

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتس اپ
مشاوره در واتس اپ
سلام.
چه کمکی میتونم بهتون کنم؟