ثبت ونک

هزینه ثبت برند و علامت تجاری ( لوگو )

هزینه ثبت برند در سال 1402 دقیقا چه قدر است

هزینه ثبت برند و لوگو در سال 1402 چه میزان است و تعرفه های سال 1402 آیا افزایش داشته یا خیر؟
برای پاسخ به این سوال لطفا مقاله زیر را مطالعه فرمایید .

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ثبت برند و علامت تجاری و کلیه امور ثبتی با ما در تماس باشید :

02187790

به دلیل آنکه هزینه ثبت علامت تجاری به عوامل زیادی بستگی دارد برای محاسبه هزینه های اینکار بایستی پارامتر های مهم زیر را در نظر بگیرید .
در ذیل به اجمال به معرفی و اعلام هزینه های مربوطه خواهیم پرداخت.

اگر به ثبت برند و علامت تجاری آشنایی ندارید ابتدا توصیه میکنم که مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید تا بهتر بتوانید با مخارج مرتبط با ثبت برند و لوگو آشنا شوید .
مقاله : ” آشنایی با ثبت برند و علامت تجاری ” و همچنین برای اطلاع از مراحل ثبت برند و علامت تجاری مقاله : ” مراحل ثبت برند و لوگو ” را مطالعه فرمایید.

اگر متقاضی ثبت لوگو بخواهد خود لوگو را ثبت نماید باید بداند که هیچ هزینه پنهانی بجز هزینه های اعلامی در ذیل وجود ندارد .
برای درک بهتر این مورد باید اشاره کنیم متاسفانه افراد سودجو و فرصت طلبی با ذکر هزینه های پنهان بارها به اخاذی در این مورد از متقاضیان نموده اند بنا بر این با مطالعه دقیق مقاله ذیل اطمینان حاصل نمایید تا با ماخذ هزینه ها آشنایی کامل پیدا کرده اید.

مطلب مرتبط : ثبت برند تجاری
در مورد شرایط و نحوه ثبت برند و علامت تجاری بیشتر بدانید.

لیست هزینه های ثبت برند و علائم تجاری

هزینه های ثبت برند و نام تجاری ( لوگو ) در سال 1401 در 4 دسته زیر قرار دارد که به اجمال به حضور معرفی میگردد.

1- هزینه ثبت لوگو در زمان ثبت اظهارنامه در سامانه

همانگونه که در مقاله مراحل  مراحل ثبت برند و لوگو توضیح دادیم ابتدا بایستی در سامانه اداره ثبت اختراع و مالکیت معنوی عضو شوید و پس از بارگذاری مدارک مورد نیاز در سامانه ، اظهارنامه ثبت برند را در سایت ثبت کنید . برای ثبت اظهارنامه بسته به طبقه و تعداد طبقات ، حقوقی بودن و یا حقیقی بودن مالک برند و لوگو و تعداد محصولات برای شما هزینه متفاوتی خواهد داشت در سال 1401 مخارج ثبت برند و لوگو در هر طبقه به طور متوسط به عنوان مثال 44000 تومان می باشد و با افزایش مقدار طبقات این هزینه به ازای هر طبقه افزایشی بیشتر می شود.

هزینه ثبت اظهارنامه برای فرد حقیقی در سال 1401 حداقل 44000 تومان و برای شخص حقوقی این هزینه در سال 1402 برابر با 52000 تومان می باشد. و در این مرحله هیچ هزینه پنهان دیگری وجود ندارد و به ازای افزایش هر طبقه همانطور که عنوان گردید هزینه ها به همان مقدار افزوده میگردد.

2-هزینه ثبت نام تجاری در زمان آگهی روزنامه اول ثبت برند

همانطور که در مقاله  مراحل ثبت برند و لوگو اشاره کردیم پس از بررسی کارشناسان و ارزیابان اداره مالکیت معنوی در صورت تائید آنها ، اعلام میگردد که ثبت برند متقاضی بلامانع است در این مرحله متقاضی می بایست آگهی ثبت لوگو را در روزنامه رسمی برای چاپ آگهی نماید تا در صورت وجود هرگونه مشابهت و یا اعتراضی از سوی مالکین برندهای مشابه قبل از ثبت رسمی برند رسیدگی گردد.

در این مرحله برای آگهی روزنامه اول باید هزینه آگهی را پرداخت نمایید که در سال 1402 هزینه آگهی ثبت برند و لوگو حداقل برابر با 265000 تومن می باشد البته این هزینه متغییر است زیرا رنگی بودن و یا تک رنگ بودن برند و میزان خطوط و … در هزینه آن موثر می باشد.
هر چه شما متن بیشتری را در آگهی ثبت برند استفاده نمایید بدیهی است که هزینه بیشتری بایستی پرداخت کنید و از سوی دیگر برخی از لوگو ها به صورت رنگی و برخی به صورت سیاه و سفید آگهی میگردد و بدیهیست که هزینه آگهی رنگی بیشتر از آگهی سیاه و سفید در روزنامه ثبت لوگو است.

هزینه ثبت برند و علامت تجاری

3- هزینه ثبت برند در سامانه اداره مالکیت معنوی

هزینه ثبت برند در سامانه اداره مالکیت معنوی که به هزینه حق الثبت برند و لوگو معروف است را زمانی باید پرداخت نمایید که یک ماه شمسی از زمان چاپ آگهی اول روزنامه رسمی برند گذشته باشد و اعتراضی از سوی اشخاص ثالث نداشته باشید این هزینه نیز بسته به میزان طبقات افزایش می یابد .

پرداختی  ثبت برند و علامت تجاری در سال 1402 در یک طبقه بسته به اینکه مالک آن برند شخص حقیقی و یا حقوقی باشد مطابق مبالغ مندرج در ذیل می باشد :

هزینه حق الثبت برند و لوگو برای اشخاص حقیقی در سال 1402 برای یک طبقه برابر با 140000 تومان بوده و این هزینه برای اشخاص حقوقی برابر با 260000 تومان می باشد و در صورت افزایش طبقات به طور میانگین به ازای هر طبقه 20000 تومان افزایش می یابد.

4- هزینه درج آگهی نهایی ثبت برند و علامت تجاری در روزنامه رسمی کشور در سال 1401

این هزینه آخرین هزینه ثبت برند و لوگو می باشد که پس از نبودن اعتراض از سوی اشخاص ثالث و پرداخت هزینه حق الثبت برای اطلاع عموم جامعه از ثبت نهایی برند باید آنرا در روزنامه رسمی کشور آگهی نمایید . این هزینه در سال 1401 برابر با 265000 تومان به عنوان حداقل هزینه برای یک طبقه با حداقل میزان خطوط و متن آگهی به صورت سیاه و سفید می باشد و در صورت رنگی بودن و یا افزایش خطوط و یا افزایش میزان این طبقات این هزینه افزایش می یابد.

5- هزینه وکیل انجام امور ثبت برند و علامت تجاری (لوگو )

در صورتیکه انجام امور ثبت برند و علامت تجاری خود را به وکلا و موسسه های حقوقی واگذار نمایید بایستی حق الزحمه وکیل را نیز پرداخت نمایید .
موسسه حقوقی ثبت ونک با بیش از دو دهه سابقه فعالیت و 15000 ثبت برند و لوگو مطرح کشور برای مخارج وکالت ثبت برند و لوگو از متقاضیان در سال 1402 مبلغ 300000 تومان ( سیصد هزار تومان ) دریافت می نماید درحالیکه برخی افراد سود جو در سطح بازار  تا میلیون ها تومان دریافت می نمایند.

برای دریافت مشاوره رایگان ثبت برند و علامت تجاری میتوانید با کارشناسان خبره این موسسه با شماره تماس 02187790 حاصل فرمایید.

6- مخارج ثبت برند برای افراد خارجی در ایران

در صورتیکه متقاضی ثبت لوگو و برند تابعیت کشوری بجز ایران را داشته باشد در آن صورت می بایست هزینه های ثبت برند و علامت تجاری را بر اساس نرخ رسمی به صورت ارزی پرداخت نماید .
برای دریافت مشاوره و توضیحات بیشتر مستمانید با کارشناسان ثبت برند موسسه حقوقی ونک تماس بگیرید.

همانطور که در مقاله  ” آشنایی با ثبت برند و علامت تجاری ”  توضیح دادم ثبت برند و علامت تجاری برای مدت 10 سال اعتبار دارد و پس از آن می بایست مخارج مرتبط با تمدید آنرا پرداخت نمایید و برای انتقال برند نیز بایستی مخارج مرتبط با انتقال برند را پرداخت نمایید برای آشنایی بیشتر با مخارج تمدید برند و مقاله مرتبط را مطالعه فرمایید و برای آشنایی با مخارج انتقال برند نیز مقاله مرتبط را مطالعه نمایید .

مطلب مرتبط : هزینه ثبت شرکت
در مورد قیمت و هزینه های ثبت و تاسیس شرکت بدانید.

در انتها خاطر نشان میکنم که عملیات و فرآیند ثبت برند بسیار تخصصی بوده و در عین ساده نمایی بارها و بارها با مغایرت های مختلف در این عملیات و ایرادات زیادی مواجه خواهید شد و رفع ایراد و دوباره کارشناسی مجدد پرونده هفته ها زمان خواهد برد بنابر این توصیه موسسه حقوقی ثبت ونک به شما متقاضی محترم این است که در این مسیر حتما از وکلای کارکشته استفاده نمایید و کارشناسان و وکلای ثبت ونک مفتخرا آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

امیدوارم در این مقاله توانسته باشیم شما را با هزینه ثبت برند و علامت تجاری در سال 1402 به میزان کافی آشنا کرده باشیم در صورت وجود هرگونه سوال و ابهامی می توانید از مشاوره رایگان بیش از 140 کارشناس خبره حقوقی موسسه ثبت ونک با شماره تماس  02187790 بهره جسته و سوالات خود را مطرح نمایید. ( با تشکر مهدی شعبانی فروردین  1402)

ثبت ونک

لطفا ما را در اینستاگرام ثبت ونک دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتس اپ
مشاوره در واتس اپ
سلام.
چه کمکی میتونم بهتون کنم؟