ثبت ونک

تبصره 3 و 4 مالیات مستقیم

تبصره 3 و 4 مالیات مستقیم شرکت ها

تیصره 3 ( الحاقی 1394/04/31 ) :

مطابق تبصره 3 سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است ، اسامی مدیران موسسات و شرکت هایی که بدهی مالیاتی اعم از مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده دارند و همچنین اسامی هریک از مدیران عامل و اعضای هیات مدیره موسسات و شرکت ها که به علت صدور اسناد ( صورتحساب ) مبنی بر انجام معاملات غیر واقعی در نظام اقتصادی از جمله امور مالی و مالیاتی کشور محکومیت قطعی یافته اند را به همراه مشخصات آنان به اداره ثبت شرکت ها اعلام کند.

اداره مذکور موظف است ثبت شرکت یا موسسه به نام این اشخاص و همچنین ثبت عضویت آنها در هیات مدیره آن شرکت و سایر شرکت ها و موسسات را برای بدهکاران مالیاتی منوط به تعیین تکلیف و اخذ مفاصا حساب مالیاتی از سازمان امور مالیاتی کشور کند.

در تخلف صدور اسناد ( صورتحساب ) مبنی بر انجام معاملات غیر واقعی مندرج در این ماده نیز اداره ثبت شرکت ها موظف است از انجام ثبت شرکت یا موسسه به نام اشخاص یاد شده و همچنین ثبت عضویت آنها در هیات مدیره آن شرکت و سایر شرکت ها و موسسات به مدت سه سال خودداری کند.

تبصره 4 ( الحاقی 1394/04/31 ) :

مطابق تبصره 4 سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است فهرست اشخاص حقوقی را که طی 5 سال فاقد فعالیت تلقی می شوند به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام کند.
سازمان مذکور مکلف است از تاریخ اعلام سازمان امور مالیاتی کشور ثبت هرگونه تغییرات در مورد این اشخاص را منوط به اخذ مفاصا حساب مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور کند

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان موسسه حقوقی ثبت ونک به شماره 02187790 تماس بگیرید.

همچنین دیگر یازدیدکنندگان مقاله مرتبط با مالیات ارزش افزوده  و مقاله مرتبط با نحوه تعیین نام شرکت را مطالعه نموده اند.

امیدوارم توانسته باشم با زبانی ساده تمامی موارد حوزه مالیات و آنچه مدیران باید در این خصوص بدانند آشنا کرده باشیم .در صورت داشتن هرگونه سوال لطفا با کارشناسان ثبت ونک تماس بگیرید . شماره تماس و مشاوره رایگان : 02187790

لطفا ما را در اینستاگرام ثبت ونک دنبال کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام در واتس اپ
مشاوره در واتس اپ
سلام.
چه کمکی میتونم بهتون کنم؟